E-pieraksts

Imunitāte, ka galvenais ierocis

10.11.2018

Imunitāte, ka galvenais ierocis

Rudens ir visgražīgais gadalaiks, jo laika apstākļi var mainīties katru dienu. Lietus un gaisa temperatūras svārstības novājina organisma aizsarg spējas pret dažādiem vīrusiem, kas aktivizējas tieši rudenī un viens no tādiem vīrusiem ir herpes. Šis vīrus ne tikai pasliktina pašsajūtu, bet arī izskatu, kas neapšaubāmi ietekmē mūsu noskaņojumu.

Tātad mēģināsim saprast kas tad tiešām ir herpes?

Herpes (grieķu – „ēde”) – ir vīrusu slimība ar raksturīgiem grupveida pūslīšiem. Herpes ir viens no visizplatītākajiem vīrusiem un ir zināmi vairāk nekā 100 to paveidu, bet tikai 7 no tiem var kaitēt cilvēka veselībai. 

Herpes vīrusa 1. tips izraisa bojājumus uz ādas un gļotādas
Herpes vīrusa 2. tips vai uroģenitālā – izraisa bojājumus uz ādas un dzimumorgānu gļotādas
Herpes - Zoster izraisa vējbakas un jostas rozi
Citomegalovīruss izraisa anomālijas augļa un jaundzimušā attīstībā
Epšteina – Barra vīruss jeb infekciozā mononukleoze - izraisa intersticiālu pneimoniju un infekciozo izsitumus zīdaiņiem
Herpes vīruss 7. tips mēdz dēvēt arī par noguruma vīrusu
Herpes vīrsuss 8. tips  Kapoši sarkoma (AIDS slimniekiem)

Mēs uzskaitījām zinātniskus faktus, lai pievērstu Jūsu uzmanību uz to, cik sarežģīts ir šis vīruss. Un protams, arī lai sniegtu Jums pāris vienkāršus padomus par to, kā novērst herpesa parādīšanos.

Cik banāli tas neizklausītos, bet galvenais ierocis pret herpesa vīrusa ir imunitāte- jo lielāka imunitāte, jo mazāk iespējas vīrusam. Mēs piedāvājām Jums ievērot vienkāršas vadlīnijas lai paliktu veselam:

  • ievērojiet normētus higiēnas principus (arī seksuālus). Katram cilvēkam jābūt savam personīgam dvielim, zobu sukai, beržamam utt.
  • ēdiet veselīgi, tas ir jūsu organisma pašsajūtas galvenais avots. Pievienojiet savam ēdienam kurkumu, ingveru un fenheli - visi šie produkti stiprina Jūsu imunitāti.
  • vairāk vitamīnus, it īpaši augļus un dārzeņus.
  • mērenas, bet regulāras fiziskās aktivitātes.
  • pārmērīgs stress, depresija samazina imunitāti. Atrodiet laiku, lai mazliet atpūstos un palutinātu sevi.

Neaizmirstiet arī par daudzajām „zaļās aptieciņas” iespējām. Vispazīstamākie augi-adaptogeni ir levzeja, citronliāna, žeņšeņs, Eleutherococcus saknes un rozā radiola

Tātad iepriecināt sevi ar šādu recepti –

Paņem vienu kilogramu citronu ar mizu, 200 g žāvētu aprikožu un nomizotus valriekstus. Samaliet visas sastāvdaļas caur gaļas mašīnu, pievienojiet medu, un voilà, Jūsu garšīgās "zāles" ir gatavas!

Mēs ceram, ka mums izdevās paskaidrot, ka herpes ir ne tikai īslaicīgs kosmētisks defekts, bet arī izpausme no vienas grūti kontrolētas infekcijas. Ir jāprot to atpazīt un tikt ar to galā.

Neslimojiet un visu labu!