E-pieraksts

Endoskopija un kolonoskopija

Endoskopija – mūsdienīga iekšējo orgānu izmeklēšanas metode, pielietojot endoskopu – optisku instrumentu, kas sniedz ārstējošajam ārstam iespēju aplūkot gremošanas trakta  gļotādu, bet speciāls instrumentāls kanāls ļauj paņemt audu fragmentu histoloģisko analīžu veikšanai.

Šī metode tiek plaši pielietota ne tikai gastroenteroloģijā, bet arī diagnostiskos un ārstnieciskos nolūkos ķirurģijā, pulmonoloģijā, otorinolaringoloģijā un citās medicīnas jomās.

«VIA UNA» endoskopijas kabinets ir apgādāts ar mūsdienīgu videoaparatūru, ar kuras palīdzību veic gremošanas trakta augšējās (barības vads, kuņģis un divpadsmitpirkstu zarna) un apakšējās (resnā zarna) daļas apskati.

Pacienti viegli panes endoskopiju, jo gļotainajam apvalkam nav nervu galu. Atsevišķu nepatīkamu sajūtu mazināšanai procedūras laikā pēc pacienta vēlmes tiek piedāvāta narkoze.

Pēc medikamentu ievadīšanas ir aizliegts vadīt transportlīdzekli!

Resnās zarnas apskatei ir nepieciešama speciāla sagatavošanās, ko nozīmē ārstējošais ārsts.

INFORMĀCIJA PACIENTIEM PAR FIBROGASTROSKOPIJA (FGS) IZMEKLĒJUMU

FIBROGASTROSKOPIJA (FGS) - videoendoskopiska izmeklēšanas metode, kura ir neaizvietojama barības vada, kuņģa un divpadsmit pirkstu zarnas slimību diagnostikā un ārstēšanā. Šī ir visprecīzākā metode un ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas, iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai, kā arī veikt ureāzes testu (helicobacter pylori diagnostika).

Kā sagatavoties izmeklējumam?

Uz gastroskopijas izmeklējumu pacientam ir jāierodas tukšā dūšā, izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert un smēķēt.

Iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā plkst. 20. Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju.

INFORMĀCIJA PACIENTIEM PAR FIBROKOLONOSKOPIJAS (FKS) IZMEKLĒJUMU

FIBROKOLONOSKOPIJA (FKS) - endoskopiska resnās zarnas izmeklēšanas metode. Endoskopija ir moderna diagnostiska un terapeitiska metode gastroenteroloģijā, kas ļauj savlaicīgi konstatēt kuņģa – zarnu trakta gļotādas izmaiņas un iegūt audu paraugus morfoloģiskai izmeklēšanai. Izmeklējumu veic caur anālo atveri. Kolonoskopijai izmanto optisku ierīci – lokanu caurulīti, kurai galā ir gaismas avots un kamera, kas ļauj monitorā detalizēti apskatīt resnās zarnas gļotādu.

Kā sagatavoties izmeklējumam?

Iepriekšējā dienā pirms kolonoskopijas izmeklējuma drīkst ēst tikai vieglas brokastis, pēc tam jāievēro gavēšana un jādzer speciāls šķidrums zarnu tīrīšanai. Neierobežotā daudzumā drīkst dzert minerālūdeni bez gāzes.

Aptiekā ir jāiegādājas zarnu tīrīšanas līdzeklis „Fortrans” (kurā ietilpst 4 paciņas medikamentu) vai „ Moviprep” (kurā ietilpst 2 paciņas medikamentu) , vai „ Eziclen” (kurā ietilpst 1l šķīduma pudelē). Medikamenti jālieto rūpīgi, sekojot instrukcijai!

Kolonoskopijas dienā drīkst lietot tos medikamentus, kas ir jālieto regulāri, piem. medikamenti asinsspiediena mazināšanai, uzdzerot nelielu ūdens malku.

Izmeklējuma dienā jānāk tukšā dūšā, nedrīkst lietot šķidrumu.

Pēc narkozes nedrīkst braukt automašīnā pie stūres. 

Vai drīkst lietot savas ikdienas zāles?

Parasti medikamentu lietošana jāturpina kā parasti, tomēr atsevišķos gadījumos daži medikamenti var traucēt veikt izmeklējumu. Lūdzu informējiet savu ārstu par medikamentiem, kurus lietojat, īpaši par antikoagulantiem, insulīnu vai dzelzs preparātiem, kā arī informējiet ārstu, ja kādas zāles nepanesat. Informējiet ārstu, ja Jums nozīmētas antibiotikas ( lietošanas laiks un antibiotiku nosaukums), jo, iespējams, ka Jums nepieciešamas antibiotikas arī pirms kolonoskopijas.

Speciālisti

Gaļina Čui

Endoskopiste

P O T C Pk Se
no - - 09:00 - - -
līdz - - 12:00 - - -
E-pieraksts