E-pieraksts

Vakcinācija pret gripu - šogad svarīgāka nekā jebkad agrāk!

12.01.2022

Vakcinācija pret gripu - šogad svarīgāka nekā jebkad agrāk!

Šogad, kad joprojām noris cīņa ar Covid-19, svarīgāk nekā jebkad agrāk ir vakcinēties pret gripu. Iespēja saslimt ar diviem nopietniem elpceļu vīrusiem vienlaikus var būt ļoti kritiska.Turklāt ir klāt rudens un, kā redzam, skatoties uz kaimiņvalstīm, daudzviet sākas au iepriekš pieminētais koronavīrusasaslimšanas otrais vilnis. Ir skaidrs, ka šīs slimības noris vieglāk tiem, kam nav paralēlu blakus saslimšanu. Tādēļ, lai pasargātu sevi no liekiem draudiem, šogad par gripas vakcīnu vajadzētu sākt domāt jau krietni agrāk, negaidot gripas sezonas kulmināciju.

Cilvēku interese par gripu pakāpeniski parādās rudenī, taču  visaktīvāk pieaug janvārī un februārī – tas ir laiks, kad sezona jau rit pilnā sparā – tā liecina Google Trends meklējumu dati. Taču SPKC norāda, ka svarīgi vakcinēties jau pirms sezonas, ņemot vērā, ka imunitāte organismā izstrādājas aptuveni  14 dienu laikā.

Slimību profilakses un kontroles centrs uzsver, ka cilvēkiem, kuriem saslimšanas ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā, ir augsts komplikāciju risks. Šiem cilvēkiem noteikti visiem vajadzētu vakcinēties pret gripu.

Tāpat Tu esi apdraudēts, ja:

  • Ja Tev ir hroniskas plaušu, sirds un asinsvadu sistēmu slimības, nieru vai vielmaiņas slimības
  • Ja Tu plāno operāciju vai ārstēšanos slimnīcās
  • Ja tev ir mazi bērni vecumā no 6mēnešiem līdz 2 gadu vecumam – vakcinēties ir būtiski, jo šai vecumā nav vēl dabiskas imunitātes ne pret vienu no gripas paveidiem
  • Ja esi vecāks par 65 gadiem, kad imunitāte ir mazāk aktīva un kopā ar gripas vīrusu var rasties dzīvībai bīstamas komplikācijas,
  • Ja esi grūtniece vai plāno grūtniecību
  • Tavs darbs ir saistīts ar saskari ar cilvēkiem – mediķi, pacientu aprūpētāji, tāpat noteikti arī biļešu kontrolieri, pārdevēji u.c.
  • Tāpat iesakām vakcinēties cilvēkiem, kuriem ģimenēs ir mazi bērni, veci cilvēki vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām.

Kur vakcinēties pret gripu?

Klīnika Via Una aicina cilvēkus laikus vakcinēties pret gripu, neatlikt šī lēmuma pieņemšanu. Ar pakalpojumu cenrādi varat iepazīties uzņēmuma mājaslapā, kur norādītas arī gripas vakcīnas cenas.  Klīnikas vakcināciju kabineta pieņemšanas laiks ir ērts un ikviens noteikti spēs atrast sev piemērotāko laiku, jo vakcinēties ir iespējams pat sestdienās.

Saudzēsim sevi, būsim veseli!