E-pieraksts

Pediatrs kā ģimenes loceklis

11.10.2019

Pediatrs kā ģimenes loceklis

Pēc dzimšanas mazuli var reģistrēt vai nu pie ģimenes ārsta vai pediatra. Pediatrs rūpes par bērna veselību var uzņemties līdz tā 18 gadu vecumam. Pēc pilngadības sasniegšanas jāpārreģistrējas pie ģimenes ārsta. Ļoti bieži jauno vecāku izvēle krīt par labu bērna reģistrēšanai  pie pediatra, jo tieši pediatrs ir ārsts, kurš vislabāk no visiem pārzina bērnu slimības, augšanas un attīstības īpatnības.

Kāpēc ir svarīgi atrast īsto bērnu ārstu?

Katrai ģimenei ir ārkārtīgi svarīgi atrast pediatru, ko saukt par savējo. Meklējot bērnu ārstu pirmkārt, ir ļoti būtiski, lai ārsts būtu savas jomas profesionālis. Otrkārt, svarīgi, lai ģimenei ar pediatru tīri cilvēciski veidotos labs kontakts. Pirmos dzīves gadus, ja arī bērniņš neslimos, pediatrs ir jāpameklē bieži. Ārsts mazulim regulāri veiks visas nepieciešamās vakcinācijas un profilaktiskās apskates. Ja bērns slimos vairāk, labas attiecības ar ārstu ir vēl būtiskākas, jo situācijas, kas saistītas ar mazu bērnu veselību vienmēr jārisina operatīvi un profesionāli. Ja bērna vecāki līdz galam nespēs uzticēties pediatram, nekāda veiksmīgā sadarbība nesanāks un ciest no tā var bērna veselība. Veiksmīgas komunikācijas gadījumā, pediatrs var kļūt par sava veida ģimenes locekli. Ģimenes locekli, kuram var uzticēties un droši piezvanīt, ja radusies tāda nepieciešamība.

Kur un kad meklēt pediatru?

Īsto un vienīgo pediatru vēlams sākt meklēt jau pirms mazuļa dzimšanas. Laiks pēc bērna nākšanas pasaulē jau tā ir gana saspringts, tāpēc gluži vienkārši būs ērtāk, ja ārsts atrasts laicīgi. Laba pediatra padoms var būt ļoti nozīmīgs jau pirmajās dienās pēc bērna dzimšanas. Piemēram, klīnikas ‘’VIA UNA’’ pediatrs Dr.Anna Birka piedāvā arī konsultācijas bērnu zīdīšanas jautājumos. Jaunu pediatru var nākties meklēt arī tad, ja ar iepriekšējo kontakts neveidojās. Arī dzīves vietas maiņas gadījumā būs jāmeklē jauns bērnu ārsts.

Anna Birka  rūpes par bērniņu uzņemas kopš tā dzimšanas brīža, līdz pat pusaudža vecumam. Viņa veic bērnu profilaktisko apskati un vakcināciju, konsultē mazuļa ēdināšanas un krūts barošanas jautājumos, sniedz palīdzību slimību ārstēšanā un profilaksē, kā arī piedāvā lekcijas topošajiem vecākiem. Nopietnāku saslimšanu vai profilaktiskas pārbaudes gadījumos klīnikas pediatrs bērnu operatīvi nosūtīs pie attiecīgā speciālista.