E-pieraksts

Kāpēc tagad ir svarīgi lietot D vitamīnu

04.12.2020

Kāpēc tagad ir svarīgi lietot D vitamīnu

D vitamīna daudzuma novērošana organismā, iespējams, ir viens no vissvarīgākajiem lēmumiem, ko pieņemat, saglabājot labu veselību ilgtermiņā. D vitamīns nav “tikai vitamīns”, tas faktiski ir hormons, kuram ir svarīga neiroregulācijas funkcija, kas ietekmē apmēram 3000 mūsu ķermeņa gēnu. Mūsdienu pētījumi ir pierādījuši, ka receptori, kas ir jutīgi pret šo vitamīnu, ir sastopami gandrīz VISĀS mūsu ķermeņa šūnās - sākot no smadzeņu šūnām līdz kaulu šūnām.D vitamīnam ir galvenā loma mūsu imūnsistēmas kvalitātē, tās spējā apkarot infekcijas un pārvaldīt vispārēju iekaisumu organismā. Ar tiešu šī vitamīna piedalīšanos mūsu ķermenis ražo vairāk nekā 200 pretmikrobu peptīdus, no kuriem spēcīgākais ir katelicidīns, dabiska plaša spektra antibiotika. Šis fakts izskaidro D vitamīna terapijas efektivitāti visu veidu akūtu elpceļu vīrusu infekciju ārstēšanā.

Labākais veids, kā papildināt D vitamīna līmeni, ir regulāra saules iedarbība, taču daudziem ir nepieciešama arī šī vitamīna mākslīgā forma, lai to papildinātu. D vitamīna deficīts ir ļoti izplatīta problēma. Pēc PVO ekspertu domām, aptuveni 1 miljardam cilvēku visā pasaulē trūkst šī vitamīna. Lielākā daļa no mums pat nenojauš, ka viņiem steidzami jāapšauba šī vitamīna trūkums, kura līmenis var strauji pazemināties, īpaši ziemā. Tomēr tā trūkumam ir skaidri un izteikti šādi simptomi, kuriem jums vienkārši jāpievērš uzmanība:

1. Biežas saaukstēšanās infekcijas slimību pakļaušana.

2. Palielināts nogurums, vājums un hronisks nogurums.

3. Sāpošas sāpes kaulos un mugurā, kaulu audu retināšana, hroniskas muskuļu sāpes.

4. Bieža slikta garastāvokļa un / vai pat depresijas stāvokļa iedarbība, īpaši gados vecākiem cilvēkiem.

5. Lēna brūču sadzīšana.

       Klīnika VIA UNA aicina jūs savlaicīgi apmeklēt ārstus un iziet nepieciešamos izmeklējumus,, īpaši tagad, šajā grūtajā periodā. Klīnikas VIA UNA apmeklēšana ir droša un ērta. Klīnikas reģistratūrā jūs varat iegādāties D 4000 IU vitamīna kapsulas ērtā iepakojumā. Вūsim veseli!