E-pieraksts

Covid-19 diagnostika ar eksprestestiem 15 minūšu laikā

23.02.2021

Covid-19 diagnostika ar eksprestestiem 15 minūšu laikā

Latvijā saslimstība ar Covid-19 joprojām ir ļoti augsta. Laicīgi atklāt vīrusu, lai neinficētu citus, ir ļoti svarīgi. Testēšana ar eksprestestiem var notikt individuāli vai izbraukumā uz darba vietu.

 

  • Individuāla testēšana

Katrs, kuram ir vajadzība noteikt vīrusu uz vietas 15-20 minūšu laikā, neizmantojot laboratoriju, var to izdarīt pie mums, piesakoties uz eksprestestu klīnikā.

Pieraksts pa tālruni: 67322641 vai 67323612

 

  • Darba devējiem

Svarīgi ir nepieļaut infekcijas izplatību uzņēmumos. Īpaši svarīgi tas ir darba vietās, kur darba specifikas dēļ darbinieki nevar strādāt attālināti. Piedāvājam izbraukuma testēšanu uz vietas uzņēmumā.

Izbraukuma testēšanas pieteikšana pa tālruni: 67322695

 

Kopš 2020. gada decembra arī Latvijā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis SARS-CoV-2 antigēna (Ag) noteikšanas eksprestestus Covid-19 diagnostikas algoritmā. Tas nozīmē, ka Covid-19 Ag eksprestesti ir atzīta diagnostikas metode.

Covid-19 Ag eksprestesta rezultāta  precizitāti  nodrošina divi faktori: pareizi paņemts materiāls un kvalitatīvs eksprestests. Mēs klīnikā uz vietas un izbraukumos uz uzņēmumiem izmantojam Vācijas ražotāja nal von minden GmbH SARS-CoV-2 Ag eksprestestus, jo tiem ir ļoti augsta diagnostiskais jutīgums – 97,56% un specifiskums – 99,9 %, ko apstiprina validācijas protokols no Ķīles Kristiāna Albrehta universitātes Infekcijas medicīnas institūta, Vācijas Infekciju izpētes centra (DZIF) un Šaritē Berlīnes Universitātes slimnīcas Virusoloģijas institūta.

Apstiprināts, ka ar nal von minden SARS-CoV-2 Ag eksprestestu pozitīvs rezultāts būs arī, ja infekciju izraisa dēvētā Lielbritānijas un Dienvidāfrikas Covid-19 vīrusa mutācijas.